ANKET
 
Belediyemizin çalışmalarını beğeniyor musunuz?
Oylamaya Katıl
 
HAVA DURUMU
 
BAYRAMÖREN
26°C / 14°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
 
PİYASALAR
 
  IMKB 94541
  USD 4,7355
  EURO 5,5009
  ALTIN 194,542
 
İSTATİSTİKLER
 
 Aktif Kullanıcı:  39 Kişi
 Bugün Gelen:  83 Kişi
 Genel Toplam:  321529 Kişi
 
BELEDİYEDEN HABERLER
 
2015 Yılı Faaliyet Raporu
17.05.2016 14:20

BAYRAMÖREN BELEDİYESİ 2015 YILI İÇERİSİNDE YAPILAN HIZMET VE YATIRIMLAR RAPORU

 

     Belediyemiz  1972 yılında kurulmuş 1991 yılında ilçe belediyesi olmuş 3 mahalleden oluşmakta 5 memur ve 3 daimi işçisi ve yetersiz araç parkı ile hizmet vermeye çalışmaktadır.

           

2015yılı içerisinde belediyemiz tarafından;

1-      Mülkiyeti hazineye ait 47.000M2.lik arsanın mesire alanı yapımı için daha önce geçici tahsisi istenmiş, uygun görülerek projesi hazırlanmış Turizim Bakanlığından  alınan yardım ve Belediye Başkanlığımızın katkıları ile  Projenin %95 lik kısmı tamamlanmış olup, kalan kısmıda tamamlanarak  49 yıllığına tahsisi istenecektir.

 

2-      1000 kişilik doğal arıtma tesisi tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulmuştur.

 

 

3-      Balık Tesislerinden gelen dere yatağının düzenleme çalışmaları yapılarak sel taşkınlarına karşı tarım arazinlerinin etkilenmesi en aza indirilmiştir.

 

4-      2015 yılı yamaç paraşütü dünya kupası  (Paragliding Word Cup) proğramında Türkiye’mizi temsil etmek adına programa alınan tek yer olan İlçemiz 2015 Türkiye Ön Dünya Kupası yarışmaları Bayramören ( 2015 Turkish Pre Word Cup Bayramören)  olarak yer alması sağlanmış ve başarılı şekilde tamamlanmıştır.

 

 

5-      İlçemiz sınırları içerisinde bulunan Melen Çayı üzerindeki tarihi ahşap köprü yolunun kilitli parke yapılması için proje yapılarak Turizm Bakanlığı’na sunulmuştur. Gelen ödenek miktarınca kilitli parke yolu ihale edilerek tamamlanmıştır. 2015 yılı içerisinde Kültür ve Turizm Bakanlığınlığından gelen yardım ve  Belediye Başkanlığımız imkanları ile kilitli parke döşeme işine devam edilmektedir.

 

6-      İlçemiz ile Kurşunlu  arasında ki karayollarına ait yolun Melan Meydanı mevkii ile Dalkoz köyü mevkii arasındaki 3,5 km.lik kısmın yapılabilmesi için Karayolları Bölge Müdürlüğüne girişimlerde bulunulmuş, ve 2012 yılı içinde ihalesi yapılmış ve yol yapım çalışmaları tamamlanma aşamasına gelmiştir. İlçe sınırı ile Dalkoz köyü arasındaki yolun da yapımı için gerekli başvurular yapılmış Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılmış olup,  2016 yılı içerisinde çalışmalara başlanmıştır.

 

 

7-      2015 yılı içerisinde 2. Bayramören Tarihi Köprü Tanıtım ve Paraşüt Şenliği düzenlenmiş olup, organizasyonun eğlence bölümü şehit haberinden dolayı iptal edilmiştir.

 

8-      2014 yılında İlçemizde yapımına başlanmış fakat bitirilemeyen yatırımların bitirilme çalışmalarına hız verilmiştir.

 

 

9-      Yaşlı ve bakıma muhtaçlara yönelik çalışmalara hız verilmiştir.

 

 

10-  Araç parkımızda eksik olan araçların temini için diğer belediyelerle irtibata geçilerek ellerinde ihtiyaç fazlası bulunan bir adet cenaze aracı, üç adet traktör, 1 adet itfaiye aracı ve 1 adet çöp kamyonu alınmış olup, belediye araç parkımıza dahil edilmiştir.

 

11-  İlçe girişine yapılan yolun tamamlanmasından sonra bisiklet ve yürüyüş yolu yapımı gibi faaliyetlere hız verilecektir.

 

 

12-  İlçemiz Zübeydehanım Mahallesine çocuk parkı yapılmıştır.

 

13-  İlçemizde su kaynakları değerlendirilerek, çeşitli bölgelerde çeşmeler yapılmış olup, halkımızın hizmetine sunulmuştur.

 

 

 

14-  İlçe merkezinden geçen akçay dere yatağının ıslahı için çalışmalara başlanmış olup, Devlet Su İşleri tarafından 2016 yılı ıslah çalışmaları için programa alınmıştır.

 

15-  Belediyemizin kendi imkanları ile Meydan düzenlenme çalışmaları yapılmıştır.

 

 

16-  İlçenin bazı sokaklarına 2,40 KM.parke taşı döşenmesi, İlçemiz Köpürlü Küme Evlerine giden yola 1 KM asfalt yapımı çalışması tamamlanmış olup,  İlçemiz cadde ve sokaklarında 1.000 M3 istinat duvarı ve yol genişletme çalışmaları tamamlanmıştır. Halende gerekli görülen yerlerde çalışmalar devam etmektedir.

 

17-  2016 yılı içerisinde halkımızın ihtiyaçlarına göre projeler üretilecek ve İlçemizin kalkınması için gerekli çalışmalara hız verilecek yarım kalan yatırımlar tamamlanmaya çalışılacaktır.

 

 

18-  İlçemiz içme suyu şebeke irsaliye hattının orman bölgesinde bulunan bölümünün aşırı yıpranmış ve ekonomik ömrünü tamamlamış olması nedeniyle söz konusu hattın yenilenebilmesi ve hat güzergahına yol yapım çalışmaları için, Orman ve Su İşleri Bakanlığına girişimlerde bulunmuştur. Müsadenin çıkması durumunda hattın yenileme çalışmalarına başlanacaktır.

 

19-  Toplum yararına çalışma proğramı kapsamında yapılan proje ile yıl sonuna kadar zaman zaman kursiyer istihdamı sağlanarak, çevre  düzenlemesi ve temizliği hizmetlerine katkı sağlanmıştır. Bu kapsamda tarihi alanların cadde ve sokakların, mesire alanlarının ve mezarlığın temizlenmesi ve düzenlemesi sağlanmıştır. 2016 yılının Haziran ayına kadar uzatılması sağlanmıştır.

 

 

20-  İlçemiz karşıgece mevkiinde bulunan meyve bahçelerinin ormanla iç içe girmiş olması nedeniyle olası bahçelerde yada ormanda olabilme ihtimali düşünülen yangınlarının sıçraması ve yayılmasının önlenebilmesi amacı ile bahçeler ve orman sınırından yangına müdahale edilebilmesi için yol yapım çalışmaları tamamlanımştır.

 

21-  Ilçemiz şehir şebekesine kaynağından yeni içme suyu şebe hattı döşenmesi için ana depo ile su kaynağının arasına yol açtırılmış şebeke boruları döşenmeye başlanmıştır.

 

 

 

     2015 yılı  itibariyle su abone sayısı 375’dir. İmar programı ve imar planı mevcuttur. 3 adet çocuk bahçesi ve park bulunmaktadır. Belediye sınırları içinde 4,40 km. Asfaltlı yol, 4,35 km. Stabilize ve 4,0 km. Parke yol bulunmaktadır. Kanalizasyon İlçe merkez ve Zübeydehanım Mahallelerinde mevcuttur.

 

     Bilgi ve görüşlerinize arz ederim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                      
DİĞER HABERLER
 
BELEDİYEMİZ ETİK KOMİSYON KARARI
2015 Yılı Faaliyet Raporu
Halk Konseri İptali
GÜNLÜK PROĞRAM
TÜM DÜNYA İLÇEMİZDE
Yamaç Paraşütü Dünya Kupası Yarışmaları.
Şenliğe Davet.
Etik Davranışlar.
tarihi köprü yolu
Alabalık Tesisleri
123
Önceki Sayfaya Dön
 
Anasayfaya Dön
bayramoren@bayramoren.bel.tr 2018 © Bayramören Belediyesi - Her hakkı saklıdır.